W Australii przyszły na świat niezwykłe bliźnięta. Są jednojajowe, ale różnej płci.

Natura nie przestaje nas zadziwiać. Do tej pory wyróżnialiśmy dwa rodzaje bliźniąt - jednojajowe (posiadające 100% wspólnego DNA) i dwujajowe (mające 50% wspólnego DNA), jednak po pewnych niezwykłych narodzinach w Australii, tamtejsi naukowcy ogłosili, że istnieją jeszcze bliźniaki typu pośredniego.

W australijskim Queensland w 2014 roku na świat przyszli brat i siostra, których DNA są identyczne, jednak nie w całości. Najprawdopodobniej stało się tak w wyniku zapłodnienia komórki jajowej przez dwa plemniki w tym samym czasie. Jak oceniają genetycy, to ekstremalnie rzadkie zjawisko. 
 
Rodzice wyjątkowych maluchów w 6 tygodniu ciąży dowiedzieli się, że oczekują nie jednego, ale dwójki dzieci. Kolejna, znacznie bardziej zadziwiająca wiadomość nadeszła podczas badania prenatalnego w 14 tygodniu ciąży. Wtedy to wyszło na jaw, że dzieci przebywające w łonie mamy są odmiennej płci.
 
Rodzeństwo urodzone w Australii to nie pierwszy znany przypadek bliźniąt jednojajowych różnej płci. Podobna historia wydarzyła się już w 2007 roku. Dlaczego dowiadujemy się o tym dopiero teraz? Rodzicom czteroletnich obecnie dzieci nie zależało na nagłaśnianiu ich przypadku. Ujawnił go dopiero artykuł, który ukazał się w tym roku w jednym z amerykańskich czasopism medycznych.

WASZE OPINIE

Ostatnio dodane